Klasická masáž

Klasická masáž (jinak taky Švédská) má svoje kořeny v Číně v době 3000 let př.n.l. Odtud se přes Indii a Egypt dostala do starověkého Řecka. Bohužel ve středověku, tak jako mnoho jiného, upadla v Evropě v zapomnění.

V 19. století ji znovu oživil Švéd Per Ling. Výrazný rozvoj klasické masáže začal po druhé světové válce. Dnes je v západních kulturách považována za základní "klasickou" formu masáže.

Klasická masáž odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu.

Typickým příkladem jsou bolesti svalů šíje, zad, paží a dolních končetin po fyzické námaze. Dále bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním nebo prochlazením.

Jedná se o masáž odstraňující únavu a regenerující organismus. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a lymfy z periferií do oběhového centra.

Dochází při ní ke zrychlení látkové výměny a vytlačení odpadních látek do žilního a lymfatického systému.

Klasická regenerační masáž navozuje pocit lehkosti a volnosti těla - hlavně při masáži celého těla. Díky prokrvení a srovnání svalových skupin během masáže dochází i k uvolnění kloubů.

 

Rezervace nutná předem na tel. 605 289 510 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.