Proč masáž

 

-   Máte sedavé zaměstnání a nepravidelný pohyb?

-   Bolí Vás záda nebo máte zablokovanou páteř?

-   Máte bolavé, unavené svaly či zatuhlé klouby ze zaměstnání, sportu či jednostranného zatěžování organizmu?

-   Trpíte nadměrným stresem či depresemi, špatnou náladou?

-   Nebo si jen prostě potřebujete odpočinout a uvolnit se po namáhavém dni?

Přijďte a dopřejte si chvíli pro sebe. Dovolte, aby o Vás někdo pečoval a budete odcházet odpočinutí a s dobrou náladou.

Proč tedy nezkusíte masáž?

Masáž je jeden z nejstarších léčebných zásahů. Není nic přirozenějšího než použití doteku ke zmírnění bolesti a potíží. Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života plného stresu. Přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty. Dobře prováděná masáž přináší tělu jak fyzickou tak i psychickou pohodu. Je ale třeba klást velký důraz na její pravidelnost.

 • Pravidelná masáž pomáhá uchovat zdraví, krásu a energetickou rovnováhu.
 • Uvolňuje a zlepšuje fyzické, psychické a duševní úrovně.
 • Posiluje imunitu organismu a tím snižuje náchylnost k různým onemocněním.
 • Odstraňuje stres, napětí a bolesti svalů, zmírňuje bolesti hlavy a problémy se spánkem.

Masáže jsou velmi vhodné jako prevence pro celkové zlepšení zdravotního stavu, pro uvolnění těla a duše i pro dobrý pocit ze života.

 

Komu je určena masáž?

Skoro každému. Jinak se masíruje dítě, dospělý, těhotná, rekonvalescent, senior… Pro každého může být užitečná.

Proč jít na masáž? Čili jak působí masáž na člověka?

 • Uvolňuje stres, podporuje relaxaci, regeneruje a očisťuje organismus:

Masérský salon je místo, kde Vás nic nevyrušuje, je zde atmosféra klidu a pohody. Masáž je způsob jak se lze ponořit hluboko do sebe. Právě tím se navozuje théta frekvence. To je frekvence mozkových vln při hluboké meditaci a právě tehdy tělo nejefektivněji odpočívá a léčí se.

 

 • Odblokováva a doplňuje energie:

Většina masáží pracuje s energetickým systémem člověka. Díky odstranění bloků dochází k propojení energetických kanálů - místa s nadbytkem energie se spojí s místy, kde je energie nedostatek a dojde k plynulé cirkulaci v systému a celkovému oživení organismu. Přes určité body lze i energii doplňovat, případně napětí uvolnit.

 

 • Pomáhá od bolesti, uvolňuje svaly, zvyšuje pružnost těla, zlepšuje dýchání, uvolňuje napětí a bolesti hlavy:

Při dnešním stylu života dochází k častému tuhnutí neustále zatěžovaných partií (např. celá oblast ramen a krku při práci u počítače nebo řízení auta). Masáží dojde k povolení přetížených svalů a bolest odchází.

 • Detoxikuje, zlepšuje cirkulaci krve a lymfy, posiluje imunitní systém:

Při každé masáži dojde k rozproudění krve a lymfatické tekutiny, některé masáže se na to přímo specializují. Tím dochází k tomu, že usazené toxiny se dostávají z „depozitů“ (tuk v podkoží, usazeniny v kloubech a jinde) zpět do systému a tělo má možnost se jich zbavit přímou cestou.

Po detoxikaci těla a rozproudění energie dochází k postupnému oživení všech orgánů těla a znovunabytí jejich funkčnosti.

 • Zvyšuje vitalitu, snižuje deprese, zesiluje obranyschopnost proti virům, bacilům a bakteriím, celkové zlepšuje kondice:

Při pravidelném starání se o náš organismus, kde má masáž nezastupitelnou roli, lze udržet naše zdraví na takové úrovni, že nemoc nemusí dramaticky zasahovat do našeho života…

 

Jakým způsobem pomáhá masáž?

Masér za pomoci masážních olejů stimuluje příslušné části lidského těla, jako jsou svaly, vazy, klouby a šlachy. V souvislosti s tím se používá nepřeberné množství masérských hmatů, z nichž každý má svůj přesný význam. Žádný stroj, žádné masážní křeslo nebo lehátko nemůže plně nahradit práci maséra. Pouze ruce maséra dokáží citlivě vnímat a reagovat na individuální rozdíly a požadavky každého jedince.

Pod masérovým dohledem se masáž stává nejen velice příjemnou, ale především zdravou, protože uvolňuje blokády a napětí, dokáže stimulovat a aktivovat různé složky v organismu. Před vznikem nemoci dochází ke vzniku nerovnováhy v organismu a tu dokáže masáž zharmonizovat. Tím vlastně předchází onemocnění. 

Kdy je masáž úplně zakázána?

 • Vše akutní onemocnění, tyto stavy může zhoršit.
 • Zhoubné nádory
 • Kožní hnisavé nemocí, některé kožní vyrážky – spála, neštovice, spalničky
 • Velké psychické nebo fyzické vyčerpání v den masáže
 • Stav bezprostředně po těžkém jídle
 • Opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek

 

Rezervace nutná předem na tel. 605 289 510 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.